LEKCJE POKAZOWE

Zaproś Trenerów Skriware na Lekcję Pokazową

Nie masz pomysłów jak wykorzystać Druk 3D na swoich lekcjach przedmiotowych? Masz dostęp do Academy, ale nie jesteś pewny, jak wykorzystać wszystkie materiały? A może Twoja szkoła planuje zakupić nowy sprzęt i chcecie przetestować dostępne na rynku możliwości?

Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś “tak” – lekcje pokazowe są na to dobrą odpowiedzią! 

Za pomocą narzędzi lub modeli zgłębi z uczniami wiedzę i przećwiczy umiejętności wykorzystując metody aktywizujące. Ty w tym czasie będziesz mógł obserwować, jak w praktyce można wykorzystać wydrukowane modele 3D, klocki konstrukcyjne czy roboty. Po lekcjach będziesz mógł porozmawiać z naszym trenerem i zadać mu nurtujące Cię pytania oraz poprosić o prezentację narzędzi od Skriware.

W jednej lekcji pokazowej może wziąć udział jedna klasa – maksymalnie 25 uczniów. 

Możesz zdecydować się na pakiet trzech lekcji pokazowych ale także poszerzyć go o dodatkowe godziny (przy więcej niż 5 godzinach lekcyjnych należy zaplanować jedną lekcję przerwy dla trenera). 

Nie zwlekaj! Zdecyduj się lekcje pokazowe dla swoich uczniów
a tematy zajęć wybierz z poniższych propozycji.

Ucieczka z ZOO

Wykorzystane narzędzia: SkriKit

Opis: W trakcie godzinnych zajęć wraz dzieci zapoznają się z zestawem konstrukcyjnym SkriKit, będą tropić zwierzęta i je naśladować oraz zbudują pierwsze konstrukcję z klocków. Zajęcia przewidziane są na godzinę zegarową, uwzględniamy potrzeby dzieci oraz ich możliwości poznawcze.

Przemienność mnożenia

Wykorzystane narzędzia: wydrukowane modele dźwigni i obciążników, karty pracy

Opis: W czasie lekcji uczniowie poprzez pracę z modelem poznają prawa, jakimi rządzi się mnożenie. Wiedzę utrwalą poprzez ćwiczenia i grę multimedialną.

Czym jest algorytm?

Wykorzystane narzędzia: SkriKit

Opis: Podczas zajęć uczniowie dowiedzą się, czym jest algorytm i utrwalą wiedzę podczas zadania praktycznego z wykorzystaniem części konstrukcyjnych SkriKit.

Poznajemy Pangeę – jak powstały kontynenty?

Wykorzystane narzędzia: wydrukowane modele kontynentów, karty pracy

Opis: Podczas lekcji uczniowie dowiedzą się, jak zmieniała się Ziemia na przestrzeni milionów lat. Przyjrzą się między innymi fazom rozpadu Pangei oraz warunkom, które towarzyszyły wyodrębnianiu się kontynentów. Wiedzę utrwalą poprzez działania praktyczne z wydrukowanymi modelami 3D

Dźwignia dwustronna – stan równowagi

Wykorzystane narzędzia: wydrukowane modele dźwigni i obciążników, karty pracy

Opis: Podczas lekcji uczniowie poznają pojęcie stanu równowagi, aby następnie przyjrzeć się działaniu dźwigni dwustronnej. W czasie działań praktycznych z wydrukowanymi modelami dowiedzą się, jakie przykłady dźwigni dwustronnych otaczają nas na co dzień.

Powłoki elektronowe

Wykorzystane narzędzia: wydrukowane modele zestawów do budowy atomu, karty pracy

Opis: W czasie lekcji uczniowie poznają bądź przypomną sobie elementy budowy atomu oraz utrwalą wiedzę podczas działania praktycznego z wydrukowanymi modelami.

Modelowanie na podstawie “Exegi Monumentum”

Czas: (2h lekcyjne!)

Wykorzystane narzędzia: program Tinkercad

Opis: W czasie lekcji uczniowie dokonają autorefleksji w odniesieniu do wiersza Horacego “Exegi Monumentum” i na tej podstawie stworzą swoją personalną interpretację utworu.

Eksperymenty z kątami wypukłymi

Wykorzystane narzędzia: SkriBoty

Opis: Podczas lekcji uczniowie przypomną sobie podstawowe informacje na temat kątów, a następnie sprawdzą swoją wiedzę na temat kątów wypukłych w praktyce, za pomocą serii doświadczeń z wykorzystaniem SkriBota.

Skontaktujcie się z nami w celu zamówienia wizyty w Waszej szkole:

mail: [email protected]

telefon: 601 270 511